Etikety

 

Samolepící etiketa většinou slouží jako základní identifikační prvek výrobku. Etikety vyrábíme zakázkově, přesně podle Vašich představ a požadavků. Grafický návrh etiket buď sami vypracujeme nebo nám můžete data pro výrobu zaslat, pokud již máte grafiku zpracovanou.

Podle určení a možností použití můžeme etikety jednoduše rozdělit do následujících několika skupin:

 

Grafické etikety

Slouží k propagaci výrobku, dle charakteru použití se mění materiál, lepivost a tvar. Lze použít různé způsoby ražby, úpravy povrchu, proměnná data, holografických bezpečnostních prvků a různé druhy návinů. 

 

Etikety bez tisku

Čisté etikety mají velké uplatnění v logistice, ve skladech, v průmyslu, výrobě a obchodu při označování výrobků proměnnými údaji a při tisku dat z databází. Dotisk se provádí na termotransferových či jehličkových tiskárnách již přímo u zákazníka.

 

Etikety na archu 

Neboli print etikety, jsou určeny pro inkoustové, laserové tiskárny a kopírovací stroje. Nabízí se v různých rozměrech a tvarech, nejčastěji v bílé barvě, ale možné jsou i barevné varianty. Slouží pro jednoduché štítkování přímo zákazníkem.

   
         

Termo etikety 

Mohou být s potiskem i čistě bílé bez potisku. Jsou z materiálů s termoaktivní vrstvou, která při  zahřátí mění barvu. Nejsou vhodné k dlouhodobému označování výrobků, ale naopak k dooznačování etiket dodatečnou informací, např. datumem.

 

Sleeve etikety

Smršťovací etikety jsou schopny zajistit velmi kvalitní dekoraci produktů po celé jejich ploše a to i v případě obalů složitých či nepravidelných tvarů, kde by to bylo jinými metodami téměř nemožné. Současně, například u lahví, pomůžou zabezpečit uzávěr.

 

 Bezpečnostní etikety

Může se v nejjednodušším případě jednat o číslování, EAN nebo QR kód, případně specifickou ražbu. Sofistikovanějšími metodami jsou hologramy, UV citlivý inkoust, bezpečnostní násek nebo speciální částečně neslepitelné 'VOID' lepidlo.

   
  • Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
    +420 723 046 020

     

K

O

N

T

A

K

T

Y